WhatsApp

Paslanmaz Hurda ve Kullanım Alanları

Paslanmaz Hurda ve Kullanım Alanları

11 Eylül 2021, 23:41
Paslanmaz Hurda ve Kullanım Alanları

Ülkemizde paslanmaz hurda veya diğer adıyla krom hurda geri dönüşümü büyük bir öneme sahiptir. Paslanmaz hurda geri dönüşüm fabrikası ülkemizde olmadığı için geri dönüşümde sac plaka paslanmaz hurda, boru paslanmaz hurdaköşebent paslanmaz hurda, lama paslanmaz hurda, profil paslanmaz hurda, korkuluk paslanmaz hurda, kaynak atıkları olarak paslanmaz hurda, bıçak uçları paslanmaz hurda, tencere,tabak paslanmaz hurdakalorifer ile bacaları paslanmaz hurda  ve bunun gibi daha niceleri hurdadan malzemeye geri kazandırılabilmesi için yurt dışına gönderilmektedir. Paslanmaz hurda olarak gönderilen bütün hurdalar malzeme şeklinde geri alınmaktadır. Bu durum ise diğer benzer malzemelerde olduğu gibi paslanmaz hurda türünde de ülke aleyhinedir.

Paslanmaz Hurda Türleri

Paslanmaz hurda türlerinin başlıcaları 301 kalite paslanmaz hurda201 kalite paslanmaz hurda, 304 kalite paslanmaz hurda316 kalite paslanmaz hurda,  310 kalite paslanmaz hurda dır. Bahsi geçen bu paslanmaz hurda türleri içerisindeki nikel oranının fazlalığına göre değerleri ve fiyatları artmaktadır. Hurda geri dönüşüm kapsamında da paslanmaz hurda geri dönüşümü bu değerlere göre yapılmaktadır. Paslanmazın en önemli özelliği küflenmemesidir. Bunun yanında ısı ve sıcağa da dayanıklı olmasıdır. Günümüzde yemek yaparken ocağın üzerine koyduğumuz paslanmaz tabak çanak tencere, yemekte kullandığımız çatal bıçak kaşığına kadar evimizin içerisindedir. İnsan sağlığı için de büyük önem arz eden paslanmaz geri dönüşümü yapılmadığında üretimi daha az olacak ve daha pahalı maliyetlerde ülkemize geri dönecektir.

Zafer Geri Dönüşüm olarak paslanmaz hurda türlerini en yüksek fiyatla önce İstanbul'da ve sonra da Türkiye genelinde bütün hızıyla geri dönüşüme kazandırmaya devam etmektedir. Amacımız Ülke içerisinde de paslanmaz hurda türlerini eriterek tekrar malzeme haline dönüştürebilmektir.

Firmamız 1982 Yılında Rıza Düz Tarafından Düz Makina Ltd.Şti. Olarak Kurulmuştur 2010 Yılında İse Oğulları Zafer Ve Zeynel Düz Tarafından Zafer Metal Geri Dönüşüm Şirketi Adı Altında Hizmet Vermeye Devam Etmektedir.

 • +90 212 858 18 11
  +90 533 433 88 29

 • +90 212 858 18 13

 • info@zafergeridonusum.com

 • Akçaburgaz Mah. 3088. Sok. No: 6 Esenyurt/İSTANBUL

 • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
  Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
  Pazar: Kapalı